Categories: Aktualitete

Edi Rama në “zënkë” para samitit të BE-së me Kryeministrin Holandezë, ja çfarë ndodhi! (Video)

“Urdhëro ti…jo urdhëro ti”, Rama me sjellje tipike shqiptare në Slloveni. Kjo ishte sjellja e Kryeministrit tonë sot në samitin e BE-së.Në Samitin mes Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimorë në Brdo të Sllovenisë ka ndodhur diçka interesante mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kryeministrit të Holandës Mark Rutte.

Advertisement

Në hyrje të godinës ku po mbahet Samiti, Rama dhe Rutte, duke tentuar të bëjnë nder, lusin njëri-tjetrit se cili të hyjë i pari në sallë, ku po priteshin nga nikoqiri Janez Jansha.

Shikojeni videon më poshtë nga rasti dhe do kënaqeni së qeshuri se si shkojnë mbrapa të dy kryeministrat “kokëfortë”:

Shikojeni videon e plote

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

2 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago