Categories: Aktualitete

Edi Rama paska lënë nam në Athinë/ Ja c’ka thene: Unë jam kryeministri më i mirë në botë, as Bush nuk ia doli si mua

Jam kryeministri më i mirë në botë.” Këtë tha kryeministri Rama nga Greqia në edicionin e 23-të të “Symi Symposium” drejtuar nga ish-kryeministri George Papandreou.Ai u përgjigj pa modesti teksa një prej zyrtarëve të pranishëm e pyeti mbi integrimin e Ballkanit Perëndimor dhe i përmendi faktin që u fut në politikë si një artist në pikturë dhe se në zgjedhjet e 25 Prillit ai fitoi mandatin e tretë qeverisës.Sht yp rejkIamen e p0shtme dhe ndiq pamjet

Advertisement

“Faleminderit që më dhe mundësinë që të përmendem për atë që jam, pra më i miri në botë. Pra kryeministri më i mirë mes piktorëve dhe piktori më i mirë i kryeministrave, këtu jam i pashoq.Sht yp rejkIamen e p0shtme dhe ndiq pamjet

George Bush u përpoq, por nuk ia doli sfidës, kështu që deri më tani nuk është askush që më sfidon këtu. Siç e dini ne në Ballkan kemi nevojë të themi që jemi më të mirët në botë për diçka,” përfundoi ai.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago