Categories: Aktualitete

EKSKLUZIVE: 30 Mijë Fishekzjàrre Dhe Një Ton Vàj U Tregtuan Në Autobusin E “Besa Trans” Që Mori 45 Jetë?

Sipas konstatimeve fillestare të pol.icisë bullgare për aks.ide.ntin në autostradën Struma në Bullgari, autobusi i agjencisë turistike “Besa Trans” është dj.egu.r plotësisht në më pak se dy deri në tre minuta, çka është edhe shkaku i numrit të madh të pasagjerëve të vdekur. .

Advertisement

Sipas të dhënave paraprake të poli.cisë, zja.rri ka rënë në pjesën e përparme të autobusit.

Sipas informacioneve nga het.imi, Infomax jozyrtarisht mëson se në pjesën e përparme të autobusit ka pasur një cisternë iIegal me kapacitet 1000 litra naftë që sigurisht ka ndikuar që ky aksi.dent të kthehet në një tra.gjedi duke pasur parasysh dizajnin e çdo automjeti kur vjen në vendndodhjen e rezervuarit parashikon rregulla strikte sigurie.

Por, ajo që është më tron.ditëse dhe jozyrtarisht e zbuluar nga Infomax, është se autobusi po transportonte një sasi të madhe të lë.ndëve piro.te.knike që do të përfundonin në tregun maqedonas para festave të Vitit të Ri.

Përveç rezervuarit shtesë, autobusi kishte një magazinë të posaçme për kon.traba.ndën e mallrave dhe në këtë rast u transportua material pir.otek.nik ose rreth 30 mijë fishekzja rre.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago