Categories: Aktualitete

Eksperti Paralajmëron: Asnjëherë Mos Flini Në Anën E Djathtë

Eksperti Paralajmëron: Asnjëherë Mos Flini Në Anën E Djathtë.Gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar të ankohen për problemet që u paraqiten në gjumë.

Advertisement

Nëse nuk është një mungesë totale e gjumit, atëherë është paraliza e gjumit.Njerëzit që janë të privuar nga gjumi zakonisht përfundojnë duke vuajtur nga dep.resioni, presion të lartë të gja..kut dhe madje shtim në peshë.Pra, për shkak të këtyre efekteve anësore, është e rëndësishme që të flemë sa duhet çdo natë.

Numri mje.kësor i miratuar i orëve të gjumit për të rriturit varion nga 7 deri në 8 orë çdo natë.
Por kjo nuk do të thotë që sapo të flini për 7 deri në 8 orë, do të jeni mirë, sepse përveç numrit të orëve, duhet të bëni edhe një gjumë të mirë.Pra, pyetja e saktë është “çfarë atëherë përbën një gjumë të mirë?” Një ekspert i gjumit, njëherësh chiro.practor, Dr. John Douillard thotë se një gjumë i mirë lidhet me pozicionin e trupit në krevat.Ai është i bindur se cilësia e gjumit tonë tregon shumë përmirësime kur flemë në anën tonë të majtë.Ai na tregon gjithashtu se sa më efektiv të je.të gjumi aq më shumë do të jetojmë.Dr Douillard tha: shtt yp rejkIamen e p0shtme

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago