Categories: Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ish usht.ruesi i detyrës së kryeta.rit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seanc.ën e sotme të jashtëzakonshme ku pritet voti.mi i Qeve.risë Kurti, krit.ikoi kreun e Lëvizjes Vetëv.endosje, Albin Kurti.

Advertisement

Hoxhaj tha se PDK nuk do ta vot.ojë sot formimin e Qeve.risë.

Me këtë rast, ai tha se e ka njohur Kurtin si person me vetë.dije poli.tike e jo si njeri, por që sot e pa të kundë.rtën te ai.

Ndërsa, ai komentoi edhe koal.icionin e Lëv.izjes Vetëve.ndosje me Vjosa Osmanin, me ç’rast tha se ky koal.icion është më shumë për karrige.

“Koa.licioni me zonjën Osmani është më shumë koali.cion për karrige, dhe kjo ka qenë një fjalë që ju më shumë e keni përdorur në të kaluarën për shumë koali.cione që janë bërë në vend.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

8 hours ago