Categories: Aktualitete

Erdhi Në Kosovë Dhe V’rau Të Dy Prindërit E Tij, Ja Cka E Pret Kosovarin Në Suedi

36-vjeçari nga Prizreni, Adriatik Hadri, mund ta kalojë gjithë pjesën e mbetur të jetës në b urg. Shqiptimin e një dëními të tillë për shqiptarin e ka kërkuar p rokuroria suedeze.Ai a kuzohet se ka v rarë prindërit e tij, Durim dhe Suada Hadrin, në fund të janarit të vitit të kaluar.Çifti me nënshtetësi suedeze kishte ardhur në Kosovë për pushime, por më pas ishin gjetur pa sh enja j ete në shtëpinë e tyre në lagjen Ortakoll të Prizrenit. Hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

P rok urori i rastit në Suedi, Olof Calmvik, ka thënë se vendími për 36-vjeçarin do të merret javën që vjen.Calmvik ka deklaruar se ka kërkuar b urgim të përjetshëm për Hadrin.“Kur mbaruan p rocedurat në gjykatë, kërkesa ime ishte b urgim i p ërjetshëm”, thuhet në përgjigjet e p rokurorit drejtuar gazetës. Hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago