Categories: Aktualitete

Fatmir Limaj kritika ndaj pozitës e op.ozitës: Qe.veria është arro.gante dhe op.ozita ser.vile

Kr.eu i Nismës Socia.ldemokrate, Fatmir Limaj në një postim të tij në Facebook shkruan se Kosova ka një qe.veri arr.ogante dhe një opozitë të përgjumur dhe në disa raste edhe ser.vile.

Advertisement

Limaj shkruan se Kosovës i duhet një opo.zitë e fuqishme që mbron parimet e qëndrimet në interes të vendit.

Ai shkruan tutje se, ‘Kosovës i duhet një op.ozitë par.lamentare aktive, e cila përmes mekanizmit të Kuvendit do t’i kërkonte përgjegjësi kësaj Qe.verie për dëmet që po ia shkakton vendit’.

Postimi i plotë:

Kosova fatkeqësisht përveç që ka një qe.veri arro.gante ka edhe një op.ozitë parl.amentare an.emike, të përgjumur e në disa raste edhe ser.vile.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago