Categories: Aktualitete

Fatmir Limaj:Pa Hashim Thaçin Dhe Kadri Veselin Kosova Ende Nuk Do Të Ishte Në Liri

Fatmir Limaj:Pa Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin Kosova ende nuk do të ishte në liri…Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në emisionin “Debat” në RTK ka folur për procesin e tij gjyqësor në Ha.gë dhe proceset gj.yqësore të E.ULEX-it, si dhe për zhvillimet në vend.“Pa këta njerëz, Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin e të tjerët nuk do të kishte UÇK dhe pa UÇK nuk do të kishte liri”, ka thënë Limaj, raporton “Epoka e re”.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Ai ka thënë se është gabim nga kushdo që i gëzohet shkuarjes së çlirimtarëve në H.agë.Sipas Limajt, ata janë në Hagë për të mbrojtur l.ftën çlirimtare.Kjo nuk është punë individësh. Kjo është për UÇK-në”, është shprehur Limaj.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

“Neve nuk mundet askush për të na ndalur që të flasim për padrejtësinë që po na i bëhet vendit tonë”, ka thënë Limaj.Lideri i Nismës ka thënë se insitucionet e vendit duhet të bëjnë më shumë për t’i mbrojtur çlirimtarët në Hagë.Fatmir Limaj ka bërë thirrje për unitet në këtë kohë.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

1 day ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

1 day ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

1 day ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

1 day ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

1 day ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

1 day ago