Categories: Aktualitete

Flet babai i 34-vjecarit që desh i mori jetën 5-besimtarëve në xhami/ Unë e rrejta prokurorin, u tregova burrë i pabesë: Atë e kam më të mirin e fëmijëve

Babai i agr esorit të sul mit me ar më ditën e sotme në xhaminë Dine Hoxha në rrugën e Kavajës ka deklaruar se djali i tij ishte lidhur me një hoxhë dhe falej në xhami.Babai i 34 vjeçarit deklaroi se djali i tij vuan nga depr esioni. Ai hedh dyshime për disa persona të cilet i identifikon si mjekrosha me të cilët ishte lidhur djali i tij.

Advertisement

I tron ditur, babai i Rudolf Nikollit deklaroi se djali i tij ka qenë dhe në Maqedoni dhe aty i dyshon se i kanqë bërë diçka djalit të tij që e ka ndryshuar.
Më tej, babai i djalit tha se 34 vjeçari kishte tentuar të shkonte në Itali para vitit të ri, por e kishin kthyer. Që nga ky moment agre sori kaloi në depr esion dhe e ka dërguar në spital 5 herë.“Unë në këtë kohë të demokracisë kam vuajtur shumë ekonomikisht. Unë jam vetë katolik. Me u kthy një kaorr dhe me u bo mysliman. Nuk ia di emrin me thënë të drejtën hoxhës. Filloi çuni tu fal me myslimanin. I thashë o bir robt krejt katolikë kanë qenë dhe janë bërë mysliman.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

19 mins ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

20 mins ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

22 mins ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

23 mins ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

25 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

27 mins ago