Categories: Aktualitete

Gazetarja turke ironizon me shqiptarët: Si guxon shteti ti shet dr.onë shqiptarëve, kur ato nuk din të përdorin as celularin

Gazetarja turke Sirin Payzin ka komentuar vendimin e qeverisë shqiptare për të blerë dr.onë nga Turqia. Përmes postimeve në Twitter, gazetarja pyet se “kun.dër kujt do t’i përdorin dro.nët shqiptarët, edhe si do ti përdorin kur ata nuk dijnë as celularë të përdorin?!”

Advertisement

Ajo shkon edhe më tej me ironinë kur shkruan: “Pse nuk u shesim (shqiptarëve) edhe ra.keta S – 400?”Pak kohë më parë, kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Blendi Çuçi njoftuan planin e përf.orcimit të Policisë së Shtetit me dr.onë superin.teligjentë në mbështetje të punës për kontrollin e ter.ritorit dhe ak.seve rrugore.

Gazeta pro qeveritare turke “Yeni Safak” ka publikuar një shkrim, sipas të cilit Shqipëria ka ndarë një buxhet prej 8 milion eurosh me qëllim ble.rjen e disa dro.nëve të paa.rmato.sur nga Turqia.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

1 hour ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

1 hour ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

1 hour ago