Categories: Aktualitete

Gjithë bota besoi se ajo kishte lindur 10 fëmijë/ Zbulohet e vërteta rrënqethëse për këtë grua: Nuk ishte e vërtetë që…

Gruaja nga Afrika e Jugut, e cila tha se ka lindur 10 fëmijë, ka gënjyer. Kjo është njoftuar nga gazetari, i cili e raportoi për herë të parë lajmin. Ai ka kërkuar falje për lajmin e rrëmë dhe ndjen keqardhje që ka ulur reputacionin e gazetës ku punon. Piet Rampedi, redaktori i Pretoria News, tha se ai ishte i tri shtuar për një histori që ai shkroi për herë të parë dy javë më parë duke pretenduar se nëna Gosiame Sithole kishte lindur 10 fëmijë njëherësh.

Advertisement

Dyshimet u ngritën menjëherë në lidhje më historinë, pasi politikanët dhe mjekët thanë se ata nuk kishin të dhëna për lindjen dhe Pretoria News nuk arriti të prodhojë ndonjë provë se fëmijët në të vërtetë ekzistonin. Ditën e djeshme, gruaja që pretendonte se kishte lindur 10 fëmijë ka përfunduar në spitalin psiki atrik.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

38 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

40 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

42 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

44 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

46 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

47 mins ago