Categories: Aktualitete

Gruaja nuk ka të drejtë të kërkoj me u n da nga burri, ne ta hunxhe kryt

Gruaja nuk ka të drejtë të kërkoj me u n da nga burri, ne ta hunxhe kryt

Advertisement

Nese gruaja don me u nda nga burri vet ndersa familja e burrit kerkojne dem shp erblimin per harxhimet e bera te dasmes, sa eshte e lejuar kjo gje? Ndiqeni me poshte d eklaraten dhe pergjigjen e hoxhes.

Gruaja nuk ka të drejtë të kërkoj me u n da nga burri, ne ta hunxhe kryt. Pa arsye, ka thene pejgameri as: ajo grua qe kerkon shkurorezim pa arsye, e ka larg xhenetin ajo, perpos nese ke ndonje arsye te forte: eshte a lkooliqar, tban zollum, dr ogirash, tma lltreton n kryerjen e ibadetit, tka qellu fati eshte i pa hjeshem e ti je bukuroshe, e raste te tilla, atehere lejohet shk urorezimi. Ndegjoje ligjeraten e plote duke hap rejkIAmen e p0shtme dhe shfaqet pas 2 sekondave

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago