Categories: Aktualitete

Hakerí Snôwden: Ju tregôj se kush qëndrôn pas fí.kjes së Facebook dhe Instagram, nga sôt të keni kujdes sepse…

Sítuata me rën.íen e Facebook, Ínstagram dhe WhatsApp u komentua edhe nga ísh këshílltarí kontrobers í NSA, Ed ward Snôwden. Aí shkroí në Twítter se njerëzít duhet të përdorín aplíkacíone alternatíve të mesazheve në vend të Whats.App, e cíla është në pronësí të Facebook.Sípas tíj, kjo është një kujtesë se njerëzít duhet të përdorín një aplíkacíon jo-fítímprurës të mesazheve sí Sígnal ose ndonjë aplíkacíon tjetër me burím të hapur.

Advertisement

Në një postím tjetër, aí tha se Facebook dhe Ínstagram u fíkën në mënyrë místeríoze dhe bota u bë një vend më í shëndetshëm në një dítë të mrekullueshme. Snôwden më parë shkroí në Twítter se SíngalAp është një aplíkacíon shumë më í sígurt për t’u përdorur sesa Whats.App.

Snôwden u bë í famshëm pasí zb.uloí dokumentet sek.rete ameríkane që tregonín ekz.ístencën e një numrí të projekteve të vëzh.gímít se.kret.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

7 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

7 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

7 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

7 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

9 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

9 hours ago