Categories: Aktualitete

Halit Bajrami, njeriu i Ramiz Alisë dhe miku i ngushtë i Berishës pyet: SALI ku e çove thesarin e arit?! Ja unë ju tregoj

Shaban Kryeziu ishte arratisur drejt Zelandës së Re. Qe hedhur në Stamboll, kur studentët shqiptarë shkonin në Bashkimin Sovjetik. Një shqiptar, i cili kishte shkuar në Zelandën e Re, ka kontaktuar me Kryeziun dhe disa herë ka refuzuar kërkesën për t’u takuar me Halit Bajramin. Halit Bajrami kishte qenë pjesa e ba.ndës së Xhevdet Mustafës, të ardhur në Shqipëri për të vr.arë Enver Hoxhën.

Advertisement

Nga gjyqi farsë i Halit Bajramit, të cilin e mbanin me bërxolla te 15 katëshi, Bajrami dilte se ishte informator i Sigurimit të Shtetit. Ai e pranon vetë se kishte njoftuar Sigurimin për ardhjen e ban.dës, madje atë e dë.nuan gjoja me 15 vjet bu.rg, por punoi te Parku i Automjeteve të Ministrisë së Brendshme dhe pastaj shkoi sërish në Zelandën e Re. Një ditë, Kryeziu e ka marrë “të arr.atisurin” shqiptar dhe pa i thënë, e ka çuar në periferi te një shtëpi një katëshe, por nga prapa ishte me 3 kate.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

54 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

55 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

57 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

58 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

59 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

2 hours ago