Categories: Aktualitete

Haradinaj – Albin Kurtit: Ndale mashtrimin dhe mos AKTRO se Vucic ta nxorri fytyren e vertete dhe..

I pari i AAK-së ia ka parashtruar tri pyetje lidhur me asoci’acionin kreut të ekz’ekutivit, teksa në fund fare e ka udhë’zuar që ta ndalë mashtr’imin, =Më poshtë edhe postimi i plotë i Har’adinajtKrye’ministër, ndale mash’trimin me dia’log!Tri pyetje kërkojnë për’gjigjie nga ju e që kanë të bëjnë me Asoc’iacionin.E para: a jeni kundër Asoci’acionit, apo jeni kundër Aso’ciacionit në b’azë të Kus’htetutës së Koso’vës?Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Pyetja e dytë: A keni pro’pozuar Aso’ciacion gjeo’grafik, çka nën’kupton ai dhe a është në bazë të Kushte’tutës së K’osovës?Dhe pyetja e tretë: nëse keni prop’ozuar Asoc’iacion gjeo’grafik, atëherë na trego pse ky Asoci’acion është më i mirë sesa Asoc’iacioni në bazë të Kush’tetutës së Koso’vës të cilin e për’krah edhe Am’erika edhe B’E-ja?Jepi përg’jigjjet e sakta, ‘ndale masht’rimin!Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

1 hour ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

1 hour ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago