Categories: Aktualitete

Haradinaj: Kurti për paratë e ‘shijshme’ t’Gazprom-it Rus refuzoi gazsjellësin Amerikan

Krye.tari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka akuz.uar kryeministrin Albin Kurti se i ka dhënë dy god.itje të rënda shtetësisë së Kosovës me marrëveshjen për targat e automjeteve me Serbinë dhe refuzimin për gazsjellësin amerikan. Duke kërkuar dorëheqjen e kreut qeveritar, Haradinaj tha se paratë e Gazprom-it rus kanë bërë që Kurti të refuzoj projektin amerikan. Derisa edhe përmendi prote.stat si mundësi për të kundë.rshtuar këto vendime.

Advertisement

Në një konferencë për medie gjatë të premtes, Haradinaj tha se me refuzimin për gazsjellësin u dëshmua antiamerikanizmi i Kurtit, ndërsa me marrëveshjen për targat e ktheu Kosovën 10 vjet prapa.

Haradinaj: Dje shteti i Kosovës ka marrë dy goditje të rënda nga kryeministri kukull

Haradinaj tha se refuzimi i gazsjellësit të mbështetur nga MCC-ja amerikane, nuk është punë kosto, por ideologjie e një të majte pr.o-ruse, duke aluduar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

10 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

10 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

10 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

10 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

10 hours ago