Categories: Aktualitete

Haradinaj për situatën në veri: Mua s’do të mundnin me ma blloku rrugën se…

Kry.etari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se qe.veria e Kosovës ka dësh.tuar për të vendosur rec.iprocitetin e tar.gave me Serbinë. Thotë se nuk kishte planifikim të duhur.

Advertisement

Ramush Haradinaj thotë se në kohën sa ai ishte kry.eministër, gjëra të tilla s’kanë mundur të ndodhin.

“Nuk çohen pol.icia atje që pastaj me ardhur K F O R’i me t’i liruar ose me neg.ociu me Rakiqin, me min.istrin tënd. Ky neg.ocion me mi.nistrin e qeve.risë së vetë qysh me i shpëtu pol.icinë e vetë”, thotë Haradinaj.

“Nuk më kish ndodh. Nuk më ka ndodh”, shtoi ai.

“Nëse e merr qeve.risjen e Ramush Haradinajt, s’ka pasur bllo.kada në rrugë. S’kanë gux.uar me i qit”, thotë ai në Pressing.

Advertisement

“Ju ka dësh.tu çdo tentativë me na blloku dhe në fund ka dalë rusi në rrugë. Veç ka qenë një dallim, s’ia kemi falë minutin”, tha ai.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago