Categories: Aktualitete

Haradinaj: Takuam shumë aktivistë të VV-së, mu bashkuan sepse kam VIZION

Ka.ndidati i AAK-së për kr.yetar të Prishtinës, Daut Haradinaj ka theksuar se për këta muaj, që kur ka vendosur t’i hyjë ga.rës për Krye.qytetin, ka takuar qindra akti.v.istë të Vetëve.ndosjes.

Advertisement

Dhe, siç ka shkruar Haradinaj, ata i janë bashkuar vizi.onit dhe konceptit të tij për Prishtinën.

“Bashkë e kemi kuptuar që ndryshimi nuk vjen nga ata që ndryshojnë çdo ditë. G.ara për Prishtinën s’ka parti por ka vizion, gu.xim e vendim.marrje”, ka shkruar Haradinaj.

Haradinaj ka shkruar se ndryshimi i vetëm, është për të mirën e Prishtinës.

“Unë do të mbetem i njëjti”.

Advertisement

Postimi i plotë:

Për këta muaj të angaz.himit tim për Prishtinën, kam takuar me qindra votues të VV-së. Shumë prej tyre ju kanë bash.këngjitur edhe vizi.onit tim, madje një pjesë edhe gar.ues për konceptin ‘E Para Prishtina’.

Bashkë e kemi kuptuar që ndrys.himi nuk vjen nga ata që ndryshojnë çdo ditë.
Gara për Prishtinën s’ka parti por ka vizi.on, g.uxim e ven.dimmarrje.
Këtë vullnet tuajin do ta përkthej në punë e gjith.ëpërfshirje.

Ndryshimi i vetëm për të mirë do të jetë vetëm Prishtina. Unë do të mbetem i njëjti.

Ju falënderoj përzemërsisht!

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

11 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago