Categories: Aktualitete

Hashim Thaçi e ndaloi hyrjen e trenit rus në Mitrovicë, ndërsa Kurti lejoi koncertin e çetn.ikëve serb

Thaçi ndaloi hyrjen e tren,it rus në Veri të Mitrovicës, Kurti lejoi kon certin e ra dikaI,ëve serb.

Advertisement

Në vitin 2017, një tren i fina.ncuar nga Rusia ishte nisur për në Repu.blikën e Kosovës, respektivisht në Veriun e Mitrovicës.

I ashtuquajturi “treni rus” – si refe,rencë ndaj shtetit prej ku është dërgu në Serbi – me mbishkrimin prov.okues ”Kosova është Serbi”, në 21 gjuhë kishte mësy,rë veriun e Mitrovicës nga Beogradi.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

9 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago