Categories: Aktualitete

He.likopterët serb (nga Rusia) që u futën në Kosovë, këto janë performancat e tij!

3 heli.kopterë serb janë futur rreth orës 17:00 brenda territorit të Kosovës. Bëhet fjalë për M-35, heli.kopterë të prodhuar nga Moska.Beogradi zy.rtar këto helik.opter i kishte blerë vitin e kaluar nga Rusia, transmeton Indeksonline LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE
Pre.sidenti serb, Aleksandar Vuçiç në fjalimin e tij drejtuar kom.bit pas vizitës së Pre.sidentit rus Vladimir Putin në Beograd.Serbia është e kënaqur me bashkëpunimin e saj ush.tarak-te.knik me Rusinë. Ne kemi rënë dakord për të blerë shta.të hel.ikopterë Mi-35 dhe tre Mi-17”, kishte thënë ai.LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në…

6 hours ago
  • Aktualitete

Nga SHBA vjen lajmi qe po dridh Ballkanin – Greqia drejt njohjes së Kosovës?!

Kosova temē nē takimin e Dendias me Blinkenin: A po lēviz Greqia drejt njohjes? Shtetet…

6 hours ago
  • Aktualitete

Testamenti pasuror që ja mbajti të fshehur Nexhmija burrit të saj Enver Hoxhës në ’81-in dhe pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Selakoviq:Thaçi është ka’sap i Ballkanit, i thotë Osmanit se Vuçiqi është presidenti yt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit…

6 hours ago