Categories: Aktualitete

Hoti për buxhetin e qeverisë Kurti: Këta nuk dinë si të zhvillojnë ekonomi, nuk kanë ditë asnjëherë! A PAJTOHENI JU?

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për buxhetin e prezantuar nga Qeveria.

Advertisement

Ai ka thënë se qeveria nuk ka plan për rritjen e pagave dhe rritjen e skemave pensionale.

“Gjatë kësaj periudhe nuk ka rritje të pagave, nuk ka rritje të skemave pensionale që u mundësojnë mbajtjen e premtimeve që u kanë dhënë qytetarëve, duke filluar nga rritja e pagës minimale”, ka thënë Hoti.

“Nuk është parashikuar as rritja e pagës minimale, as ligji i pagave që do të nënkuptonte rritje të pagave”, tha ai.

Hoti ka shtuar se qeveria aktuale nuk di të zhvilloj ekonomi.

Advertisement

“Nuk habitem aspak, këta nuk e dinë si të zhvillojnë ekonomi, nuk kanë ditë asnjëherë, as edhe kur kanë qenë në opozitë. Ne do t’i mbajmë përgjegjës për ato premtime që kanë dhënë”, ka thënë ndër të tjerash ish-kryeministri i Kosovës.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

1 hour ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

2 hours ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

2 hours ago