Categories: Aktualitete

Hudhrat Jo Vetëm Për Zemrën, Mëso Se Si Ndikojnë Dhe Te Stomaku..?!

Hudhrat jo vetëm për zemrën, Mëso se si ndikojnë dhe te stomaku.Ky artiikuull është antiibiottik dhe një probiiotik. Hudhra është një nga ushqimet më të vlerësuara kur bëhet fjalë për preventivën e sëmunddjevee ka.rd.iiovasku.ulare. Hape foten e p0shtme dhe ndiq pamjet

Advertisement

Hulumtimet kanë treguar se arsyeja është në përfitimet “tretëse” të kësaj perime. Është plot fibra për bakktereet e mira. Natyrisht, hudhra është e pasur me fibra probiiotike, të cilat janë të nevojshme për zhvillimin e bakktereeve të mira në zorrë.Sipas studimit botuar në Journal of Cardiiovascular Diisease Reesearch, është provuar që probiiotikët menaxhojnë kolesterolin në gj ak, duke zvogëluar prodhimin e tij, duke zbërthyer aciideet biliiare në mëlçi dhe madje duke përdorur tepricën e kolesterolit si burim i të ushqyerit.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago