Categories: Aktualitete

I iku djali në lule të moshës, Edi Rama ngushëllon nënë e Arjan Salës: Të ra ty po mos të ishte djali yt do qanin më shumë nëna sot, ai shpëtoi shumë jetë

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga Erion Veliaj dhe Ulsi Manja kanë vizituar familjen e Arjan Salës, 32-vjeçarit që hu mbi je tën pasi shpëtoi jetën e disa punëtorëve në magazinën që u përfshi nga flakët.Fillimisht, Rama u takua me babain e të ndjerit, i cili tha: “Nuk më hiqet asnjë sekondë nga mendja. Nxori çfarë kishte për të nxjerrë, u fut për të parë a ka gjë brenda, ngeli brenda.” Hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Ndërsa kryeministri e ngushëlloi duke i thënë: “Fjalët janë të tepërta por duhet të jemi krenarë sepse ka shp ëtuar shumë njerëz. Ka bërë vërtetë një her oiz ëm të madh dhe shumë të rrallë. Natyrisht që jeta nuk ka çmim, nuk kthehet, sidoqoftë ne mendojmë që është detyra jonë që ta nderojmë e ta vlerësojmë dhe vendosëm që ta shpallim dës hmor.”Më pas, foli me nënën dhe bashkëshorten e Arjan Salës, duke i thënë se duhet të jenë krenarë se ka shpëtuar shumë njerëz.Hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

1 hour ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago