Categories: Aktualitete

“Ikni nga Shqipëria sa më parë dhe bëhuni grek ose italian”/ Çani reagon ash.për : Këtu jeta ka vlerën zero

Arian Çani ka folur në hyrje të emisionit “Zonë e Lirë” këtë të premte për ngja.rjen që tron.diti tërë ve.ndin, ku një familje e tërë u sh.ua pas një aks.iden.ti rrugor. Çani e konsideron këtë ngj.arje një kr.im tr.agj.ik në autos.tradë. Po ashtu ai ka përs.ëritur mesazhin e tij ndaj qytetarëve, të cilin tha se do ta thotë gjithmonë, për t’u larguar nga Shqipëria.

Advertisement

“Para se të flasim për laj.min e ko.bshëm që sot në një farë më.nyre i dha fund je.tës së atyre dy vaj.zave, njëra 9 vj.eç dhe tjetra 14, së bashku me prin.dërit e tyre h.umb.ën je.tën në një ak.side.nt, duhet thënë në një kr.im tra.gjik në aut.ostradën, Fier-Vlorë. Të gjithë i keni parë pa.mjet. Rrjetet sociale di.arre janë mbu.shur nga komen.tet. Ka komente pafund. Ishte një gjë e tm.errs.hme, nga një Audi A8.

Nuk di çfarë ka ndo.dhur në atë autostradë, por ma.kina e tyre, një Toyota, më duket ishte bërë ça.rça.f. Ishte një tm.err i vërtetë. Besoj se e kuptoni pse unë kam gjithë këto vite që në fund të emisionit, që mos t’u fus fri.kën në fillim, gjithmonë bëj thir.rje, urgj.ent të gjithë ju që e kapni mesa.zhin tim larg.ohuni nga ky vend sa më parë me qëllim që jeta juaj të vazhdojë. Këtë thir.rje do të vazhdoj ta bëj. Kjo që ndodhi sot është një nga mot.ivet se pse unë e bëj këtë thi.rrje”, tha Çani.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago