Categories: Aktualitete

Imami nga Prishtina: Mos i ‘adhuroni’ gratë o meshkuj, nëna meriton më shumë respekt

Advertisement

Janë bërë shumë virale ditëve të fundit deklaratat e imamëve shqiptar lidhur me marrëdh ëniet në familje e sidomos ato mes bashkëshortëve.Ditë më parë një hoxhë nga Prishtina kishte apeluar te burrat që të kryejnë dashuri me gratë e tyre, sepse në këtë mënyrë ata bëjnë shumë sevape.Imami nga Prishtina, Labinot Maliqi ka shkruar në profilin e tij në Facebook një porosit për burrat shqiptar: “Mos i adhuroni gratë”.

Ai këtë gjë e ka potencuar teksa kishte bërë një krahasim mes dashurisë për nënën dhe gruan.Ky është postimi i plotë i hoxhës:Kush e meriton respektin më të lartë, nëna apo gruaja? NËNA! Çdo krijesë e Zotit meriton respekt, por asnjë më shumë së Nëna! Mos i “adhuroni” gratë o ju meshkuj!

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

1 min ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

3 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

3 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

5 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

1 hour ago
  • Aktualitete

Ambasadori palestinez në Serbi: Nuk do ta njohim Kosovën!

Ambasadori i Pa.lest.inës në Serbi, Mohammed Nabhan ka bërë thirrje tek vendet arabe që t’i…

1 hour ago