Categories: Aktualitete

Irrit.ohet me të drejtë Ardit Gjebrea. Serbia “ripu.shton” Kosovën me mallra: Turp! Popull dele

Agjencia e Stati.stikave të Kosovës ka treguar se Serbia kishte pjesëmarrjen më të madhe të impor.teve në tregun e Kosovës. Serbia renditet e para nga shtetet me importin më të lartë me 6.4%, për 6- mujorin e parë, kurse Shqipëria, e dyta me 5.6% dhe Maqedonia e Veriut, 5.2%. Impo.rtet nga vendet e CEFTA-s në periudhën janar-qershor 2021, arritën në 390 milionë euro, ose 19% të impor.teve të përgjithshme, me një rritje prej 67%.Këtë gjë ekspe.rtët e kanë cilësuar si një “ripu.shtim” nga ana e Serbisë përmes mallrave të impo.rtuar në Kosovë. Në lidhje me këtë lajm ka reaguar edhe moderatori Ardit Gjebrea. Ai ka publikuar një pjesë nga ky lajm dhe shprehet se kjo gjë është ditur prej kohësh. Ai shton se është tu.rp për pushte.tarët që mbushin xhepat e njerëzve me atdh.etarizëm, ndërsa xhepat e tyre dhe të serbëve me para.“Kjo gjë dihet me kohë, por tu.rp për ata që mbushin xhepat e shqiptarëve me atdhetarizëm, ndërsa xhepat e tyre dhe të atyre që vra.në – me para. Si na quajti ambasado.ri amerikan? Dele. E deri sa delet nuk dinë ku të gjua.jnë, shshsh”, shkruan Gjebrea me ir.oni.Gjithashtu ai ka risjellë në kujtesë një shkrim të tij, kur ju bënte thirrje shqiptarëve që të nos blinin më mallra serbe.“Që në vitin 2014 e kam thënë!”, shkruan moderatori.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

59 mins ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

1 hour ago