Categories: Aktualitete

Ja pse Kosova është me fat që i ka Albin Kurtin e Vjosën!A PAJTOHENI JU?

Advertisement

Në Kosovë, është ngrίtur një paralele lidhur me këtë marrëveshje dhe marrëveshjen e Uashingtonit, të cilën qeveria e Kosovës po ref uzon ta z batojë në tërësi.

“Por, nd odhi që Aleksandër Vuçiq ta kund ërshtojë egër këtë angazhim dhe ajo marrëveshje natyrshëm do të kthehej në favor të Beogradit. Vetëm njohja e Kosovës nga Izraeli ishte dhe mbetet s ukses i jashtëz akonshëm i marrëveshjes së Uashingtonit. Ndërkaq me atë marrëveshje nënshkruesi, Avdullah Hoti mori përsipër që t’i bashkohej iniciativës së minishengenit, sot Ballkani I Hapur.

Madje zoti Hoti pati nis p rocedurat që të afrohej me këtë ίnicίatίvë në emër të asaj se “duhet mbajtur fjala që kemi dhënë”! D.m.th pa menduar se cilat janë qëllimet e Serbisë me Minishengenin ose vazhdimin e minishengenit me emrin Open Balkan”, u shpreh Bytyçi.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

15 mins ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

16 mins ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

18 mins ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

19 mins ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

21 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

22 mins ago