Categories: Aktualitete

Ja se si i fituan Miljonat SAMI LUSHTAKU dhe RAMUSH HARADINAJ ne shpinde te KOSOVES Komandantet tane sqaron Naim Miftari

Tashmë jemi të gjithë në dijeni se si kanë ndodhur dallaveret me shitjen e tokës së Kosovës.Agjencia e Privatizimit, ka arritur të shes gati çdo gjë që ishte pronë e shtetit dhe në këtë mënyrë e kanë ble ata që ishin më të fortë, pra një pjesë të madhe komandantët e UÇK-së dhe pjesën tjetër politikanët e fuqishëm.TE SHT YPNI VID EON ME P0S HT DUKE EH AP HAPSIREN REK ALMUESE ME P0SHTE.

Advertisement

Këto toka të Kosovës, janë shitur me çmime marramendëse, pra gati sa janë falur, derisa kur është bërë shpronësimi i po të njëjtave toka nga ana e shtetit, ato janë paguar nga shteti me miliona euro.Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati sot ka treguar detaje të reja rreth keqpërdorimit me shpronësime, të qeverisë Haradinaj të cilës i ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës.Në një postim në Facebook Murati ka treguar se si toka që ishte privatizuar me 6 euro arin nga AKP-ka ishte vlerësuar 600 fish më shumë në procesin e shpronësimit.E këto dallavere me toka gjatë privatizimit dhe shpronësimeve

i ka komentuar ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.Miftari përmes një postimi në Facebook, shprehet se Ramush Haradinaj ia paska kalu edhe Sami Lushtakun me çmim për privatizimin e tokave të shtetit.Sipas tij, Samiu e ka ble 50 euro, kurse e ka shitur 7 mijë euro, ndërsa Ramushi e ka ble për vetëm 6 euro arin.“Ramush komandanti ia paska shku edhe Sami komandantit me çmim.Do me më dal Samiu ma patriot se këta komandantët tjerë, po mendoj për çmim e ka ble 50 euro e ka shit 7.000, kurse Ramush komandanti tokat që janë ble 6 euro me dallavere përmes AKM.E ka ble me pare të shteti 7.500 euro edhe mirë i kemi punët sa na kanë vjedhur e plaçkitur komandantët e politikanët tanë!”, shkruan Miftari në Facebook, përcjell gazeta “Bota sot”.TE SHT YPNI VID EON ME P0S HT DUKE EH AP HAPSIREN REK ALMUESE ME P0SHTE.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

14 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

14 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

14 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

15 hours ago