Categories: Aktualitete

Jovanoviç: Në Serbinë time i kam këto emra “Shiptar i madh”, “Ustash”. Pushtetet në Serbi shesin patri.otizëm me Kosovën!

“Në Serbi çka nuk ndodhë, ndodhin gjëra të paparashikuara!

Advertisement

Pikërisht, mua në Serbi më ngarkojnë me shpifjet më të shëmtuara që nuk i njeh njerëzimi në botë!

Po bëhen më shumë se 20 vite që unë po malt.retohem në Serbinë time; unë akoma shkoj nëpër emisione televizive me duar dhe këmbë të lidhura, me fasha të plota!

Në Serbinë time i kam këto emra:

-“Shiptar i madh”
-“Ustash”
-“Narkoman i madh”
-“Se unë e kam heq qafe Zoran Xhingjiqin”

Advertisement

Kjo, pikërisht kjo po ndodhë në Serbi, ndodh nga shkaku se unë nuk ndryshoj, unë jam mburojë e demokracisë në Serbi, jam i përkushtuar që serbët dhe Serbia të zgjohen nga gjumi i thellë dhe të kuptojnë se ku po e dërgojnë fatin e tyre politikat pushtetare serbe!

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

2 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

2 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago