Categories: Aktualitete

Jovanoviç: Në Serbinë time i kam këto emra “Shiptar i madh”, “Ustash”. Pushtetet në Serbi shesin patriotizëm me Kosovën!

“Në Serbi çka nuk ndodhë, ndodhin gjëra të paparashikuara!

Advertisement

Pikërisht, mua në Serbi më ngarkojnë me shpifjet më të shëmtuara që nuk i njeh njerëzimi në botë!

Po bëhen më shumë se 20 vite që unë po malt.retohem në Serbinë time; unë akoma shkoj nëpër emisione televizive me duar dhe këmbë të lidhura, me fasha të plota!

Në Serbinë time i kam këto emra:

-“Shiptar i madh”
-“Ustash”
-“Narkoman i madh”
-“Se unë e kam heq qafe Zoran Xhingjiqin”

Advertisement

Kjo, pikërisht kjo po ndodhë në Serbi, ndodh nga shkaku se unë nuk ndryshoj, unë jam mburojë e demokracisë në Serbi, jam i përkushtuar që serbët dhe Serbia të zgjohen nga gjumi i thellë dhe të kuptojnë se ku po e dërgojnë fatin e tyre politikat pushtetare serbe!

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

40 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

42 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

43 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

44 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

45 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

2 hours ago