Categories: Aktualitete

Kamarierja tregon “mesazhin e neve.ritshëm” që një klient i la bashkë me bakshishin

Një kamariere ka ndarë një fotografi në rrjetet sociale në të cilat ajo ka treguar mesazhin që i kishte lënë një klient, si dhe bakshishin prej 1,000 dollarësh.

Advertisement

Siç shpjegoi ajo, ajo i dha blerësit një faturë në vlerë prej 129 dollarë dhe u befasua shumë kur pa që burri kishte lënë
një shumë më të madhe parash, si bakshish, përcjell Telegrafi.
Megjithatë, kur ajo hodhi një vështrim më të afërt në faturë, ajo kishte diçka për të parë.
Një mesazh “shumë shqetësues dhe i papërshtatshëm” ishte shkruar mbi të.

“Thi.thkat e bukura, princeshë, më telefononi”, shkroi ai pranë numrit të tij të telefonit.

Ky veprim i tij ka nx.itur edhe rea.gime të shumta në rrjetet sociale, shumica neg.ative.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

2 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago