Categories: Aktualitete

Kastriot Myftaraj: “Ju nuk e dini por Lindita Nikolla është e martuar me burrë serb “

Lindita Nikolla u zgjodh një ditë më parë kryetare e Parlamentit, me 79 vota pro dhe katër kundër. Procesi i votimit u shoqërua nga tensione të shumta në radhët e demokratëve të cilët nuk ishin aspak dakord dhe në shenjë kundërshtimi, grisën të gjithë fletat e votimit.

Advertisement

Ndërkohë lidhur me zgjedhjen e Lindita Nikollës në krye të Parlamentit të ri ka reaguar edhe gazetari i njohur Kastriot Myftaraj.Në një postim në rrjete sociale, ky i fundit evidenton lidhjet që Nikolla ka me Serbinë, pasi është martuar me një burrë “prindërit e të cilit quhen Serbin dhe Slloba”, duke aluduar kështu se në Beograd është mirëpritur zgjedhja e saj dhe se Rama ka dashur të kënaqë pikërisht Vuçiçin dhe homologun e saj serb Daçiç, kryetarin e parlamentit të Serbisë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

15 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

15 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

15 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

15 hours ago