Categories: Aktualitete

Kastriot Myftaraj: Nuk Ka Gje Me Shume Qe Me Acaron Se Sa Ezani I Xhamijave, Nuk I Duroj Dot….

Analisti kont ravers, Kastriot Myftaraj, ka rea guar ndaj hoxhë Osman Musliut, i cili re agoi ndaj vëllait të Myftit të Maqedonisë Veriore.E gjithë kjo ndo dhi për shkak të stories ku shihej vëllai i Sylejman Rexhepit,

Advertisement

Qani Rexhepi, teksa sh ante Adem Jasharin dhe dëgjonte muzikë serbe duke ardhur në Prishtinë.

Myftaraj thotë se hoxhë Osman Musliu nuk dallon nga Myftiu Rexhepi, sepse ‘në xhami thirret ezani arabisht’, e cila sipas tij, është e njëjtë si serbishtja.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

13 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

15 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

17 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

19 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

20 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

22 mins ago