Categories: Aktualitete

Kër.cënim serioz nga Monika Kryemadhi për Gjykatën kushtetuese. Po të shkarkoni Ilir Metën, nuk do ju mbetet vend për të ikur

Pasi Kuvendi votoi me 104 vota pro shkarkimit të Presidentit Ilir Meta, vjen reagimi nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Advertisement

Monika Kryemadhi me anë të një postimi në rrjetet sociale e ka konsideruar ilegjitim shkarkimin e Metës duke thënë se Parlamenti është monist. Sipas Kryemadhit, kjo nismë është ndërmarrë për të shmangur vëmendjen nga tjetërsimi i vullnetit të qytetarëve në zgjedhjet e 25 prillit.

“Parlamenti monist dhe ile.gjitim ka vetem nje qellim te heqi vemendjen nga mas.akra zgjedhore e 25 prillit dhe per kete eshte i gatshem te perdori çdo dallkauk per tu bere noter i cmen.durise se Edi Rames. Ban.ditet qe vodhen dhe shka.terruan zgjedhjet sot bejne mo.ral. Ato kane vetem nje shqetesim se si te shmangin vemendje nga tjetersimi i vullnetit te qytetareve me 25 prill. Por mos harroni se do vijë dita kur do ju nx.ij jetën’- tha Kryemadhi.

Githashtu zonja Kryemadhi ka apeluar edhe deri tek Gjykata Kushtetuese se nëse edhe ato do aprovonin vendimin e Parlamentit atëherë “atyre sdo ju mbetet vend se ku do mundeshin të iknin për të shpët.uar”.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

1 hour ago