Categories: Aktualitete

Kjo Eshte 21-Vjeçarja Qe Lundroi 70 Ditë E Vetme Në Ujërat E Atlantikut, Nuk Do Ta Besoni Se Çfarë Kërkoi Sapo Arriti Në Breg

Advertisement

Njihuni me Jasmine Harrison, anglezen që është futur në histori si gruaja më e re që lundron përtej një oqeani, duke udhëtuar 3,000 milje në 70 ditë, 3 orë dhe 48 minuta.21-vjeçarja u nis nga Ishujt Kanarie në 12 Dhjetor dhe u ankorua në Antigua të shtunën për në Talisker Ëhisky Atlantic Challenge. Sapo arriti në breg ajo kërkoi direkt ushqim.

“Nuk mund të krahasohet asgjë më të, vërtet largohesh nga gjithçka, nga media sociale, fjalët e këqija, nga jeta e përditshme,” rrëfen ajo, pas eksperincës që shokoi të gjithë.21-vjeçarja lidhur me udhëtimin, shkruan në rrjetet sociale se kishte shpresuar të mblidhte para për bamirësi në ShelterBox për ndihmë nga katastrofat duke hyrë në garë. Në fund të vitit 2020, Harrison u kualifikua si një nga 21 anijet e vetme (duke përfshirë vozitës të vetëm dhe ekuipazhe deri në katër persona ) për të hyrë në “Rreshti më i vështirë i botës.

Harrison pati sukses duke lundruar dhe duke fjetur dy orë në varkën e saj me emrin Argo, duke takuar jetën e egër gjatë rrugës. Përpos eksperiencave të bukura, e reja pësoi edhe një aksdent gjatë udhëtimit. Anija e saj u përmbys ndërsa ishte në gjumë, duke i dëmtuar asaj bërrylin e saj të majtë.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

1 hour ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

1 hour ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago