Categories: Aktualitete

Kjo është 24-vjeçarja unike që na le pa fjalë: “Po e bëj 4 orë në ditë sepse…”

Njê modele ka treguar se sa herê nê ditê kryen marr.êdhênie dhe pse e bên kêtê. Ajo rrê.fen se cdo ditê, pêr tê mbajtur tru.pin nê formê, krahas ushtr.imeve fi.zike dhe palestrês, bên rregullisht 3 deri nê 4 orê s.ks. Grasi Mattos ka njê rutinê tê rre.ptê ushtrimesh fizike dhe mban gjithmonê njê dietê tê ekuilibruar.

Advertisement

Bom/ba 24-vjeçare beson shumê nê pêrfitimet e pêrditshmêrisê sê marrê.dhênies int.ime. E reja qê jeton nê Lisbonê, Portugali, thotê se i kushton shumê orê gjatê ditês aktivitetit.

Ajo zbuloi se pushimet e vetme qê ka, pêrfshijnê tê dielat. Nê total, ajo synon tê humbasê rreth 8,000 kalori dhe nê disa raste ajo ushtron pêr katêr ose pesê orê rresht.“Nuk duhet tê jetê katêr ose pesê orê rresht gjithmonê ama. Zakonisht bêj se ks kur zgjohem, pasdite dhe nê darkê”. Ajo thotê se e bên edhe kur nuk ndjen kêna qêsi, pasi e gjithê êshtê nê funksion tê mbajtjes sê trupit nê formê.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

15 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

15 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago