Categories: Aktualitete

Koha dhe fjalimi kur Greqia i’a kishte fr.ikën Enver Hoxhës: “Uleni bishtin se do ju nd.ëshkojmë deri në shfaro…..” (Video)!

Keto ditet e fundit ne rrj etet s ociale, sidoemos ne f acebook, po q arkullon nje vi deo e parades se Uhstrise Shqiptare gjate v iteve 80-ta, e pajisur me mjetet uhst arake me moderne te asaj kohe. Kjo v ideo, eshte e shoqeruar edhe me d eklaraten e kreut te shtetit te asaj kohe, te ndj erin Enver Hoxha. Gjate asaj de klarate ai i dergon nje mesazh te forte Greqise dhe grekeve.

Advertisement

Ai potencoi se “Shqipëria është shtet i besueshëm dhe i fortë, konkretisht Shqipëria socialiste kërkon që të ketë fqinjësi të mirë me fqinjët e saj rreth e rrotull, por nëse njëri prej tyre mendon se mund të sfidojë shtetin tonë atëherë e ka shum gabim dhe se pasojat e tij mund të shkojnë deri në shfa.rosje të shtetit të tyre”

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago