Categories: Aktualitete

Kom.andanti Serb çon pesh vendin me këtë re.agim ndaj Shqipërisë, pasi Shqipëria kërkuan tërh.eqjen e Serbisë…

Kêrkesês sê Shqipêrisê pêr têr heqjen e tru.pave serbe nga afêrsia e ku.firit me Kosovên, i ka ardhur njê pêrgjigje nga Beogradi. Kom.andanti i pensionuar i usht.risê kufi.tare serbe, Dragutin Dimqevski, ka thênê se kêrkesa e Tiranês nuk duhet tê dêgjohet.

Advertisement

Sipas tij, Serbia nuk duhet ti têr heq tr.upat nga afêrsia e kuf.irit.

Po monit.oroj situ.atên dhe mbêshtes p.Iotêsisht tê gjitha masat e marra nga Iide.rshipi i shtetit tonê nê krye me Vuçiq, nê mênyrê qê si.uata tê qetêsohet. Eshtê mirê qê tru.pat tona tê ar matosura tê rrijnê nê gatishmêri dhe afêr qê tu japin mbêshteteje morale.

Ie njerêzve tonê nê Kosovê, dekl.aroi koma.ndanti Serb milloshi 2.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago