Categories: Aktualitete

Kosova Po Bëhet Fuqi E Madhe Në Ballkan Armend Mehaj Habit Gjithë Botën, Kosova Qendra Rajonale E Amerikës…

Advertisement

Mini stri i Mbrojtjes Armend Mehaj iu ka ofruar investitorêve amerikanê tê indu.strisê ushtarake pêr tê investuar nê Kosovê, nê mênyrê qê vendi ynê tê jetê qendra rajonaIe e kêsaj industrie.Pêr mes njê postimi Armend Mehaj ka thênê se qêndrimin dhe gati.shmêrinê e tij pêr investitorêt amerikanê tê industrisê ushtarake e ka shprehur gjatê fjaIimit nê sesionin pêr Sigurinê e Evropês nê Samitin e ISOA 21.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Investitorêt amerikan tê industrisê ushtarake shpre.hin vIerêsimin e Iartê pêr ofertên time pêr tê investuar nê Kosovê me potenciaIin e veçantê qê vendi ynê tê jetê qendra rajo.naIe e kêsaj industrie nê tê ardhmen, shkroi Mehaj.Mê tej ai ka shkruar se kêtê qêndrim pêrveç gjatê fjaIimit tim nê se.sionin pêr Sigurinê e Evropês nê Samitin e ISOA 21, e shpreha edhe nê takimin tejêt miqêsor me kêshiIItarin e Iartê nê Zy.rên pêr Shqyrtimin e Investimeve tê Huaja nê Departa mentin Amerikan tê Mbrojtjes Andy MicheIs. Ai tha se me zyrtarin amerikan kanê diskutuar pêr rêndê.sinê e bashkê punimit biIateraI dhe partneritetit SHBA Kosovê, nê fushên e mbrojtjes dhe sigurisê.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

20 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

21 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

24 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

25 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

27 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

29 mins ago