Categories: Aktualitete

Kosova u dha rrugët Serbisë më 1999! Kosova është Pavarësuar më!

Lideri i Partisë Demokratike Socialiste në p ushtet në Mal të Zi, Milo Gjukanoviq, ka dekIaruar se Serbia e ka h umbur Iutfën për Kosovën me politikën e gabuar në të kaluarën dhe me konfIiktin e pamenduar me NATO-n, në vitin 1999.Gjukanoviq ka thënë se Mali i Zi nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës për shkak të p resionit nga Perëndimi, por për shkak të bindjes se e vërteta duhet shikuar në sy dhe për shkak se ashtu i kontribuohet stabilitetit të rajonit, shkruan Gazeta Express, transmeton Gazeta NewBorn.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

“Serbia e sotme nuk vendos për Kosovën, ajo vetëm e ka marrë faturën për d isfatën e p ësuar më herët”, ka vIerësuar Gjukanoviq.Ai ka shtuar se sipas pikëpamjes së Malit të Zi, realiteti me Kosovën është i pand ryshueshëm.“Të gjithë ata që mendojnë se në ndërkohë janë përf0rcuar aq sa janë në gjendje ta ndryshojnë realitetin e pafav0rshëm për Serbinë, vetëm sa e shpenzojnë kohën e qytetarëve të Serbisë”, citon “Veçernje novosti” të ketë thënë Gjukanoviq.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

9 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago