Categories: Aktualitete

Krenar me poli.cinë e Kosovës, shikojeni si ju flet në Shqip protes.tuesve në Veri (PAMJE)

Serbët nga veriu i Kosovës b llokuan pikën ku.fitare të Jarinjes në të dy drejtimet dhe anëtarët e Një.sίsë Spe.cίale të f orcave poli.core të Rep.blikës së Kosovës kërkuan që ata të shpërndaheshin. Kështu shkruajnë mediat në gjuhën serbe, sipas të cilave numër i madh i qytetarëve të pakënaqur u mblodhën për shkak të rrίtjes së pranisë së njësίve specί.ale dhe vendosjes së njoftuar të rec.iprocitetit, nga autorit.etet në Prishtinë /Pamje mePosht

Advertisement

Kështu, siç raportohet më tej, ata kanë ndaluar tra.fikun në të dy kors.itë dhe njësitë spec.iale po u kërkojnë atyre të shpërndahen.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

43 mins ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

46 mins ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

50 mins ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

52 mins ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

54 mins ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

55 mins ago