Categories: Aktualitete

Ku.firi i Kosovës për Vuçiçin është “i kuq” dhe nuk mund të kalojë.

Ky është arsenali qe pre.sidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq e ekspozoi gjatë vikendit ne Jarinjë.

Advertisement

Ai madje dekl.aroi ti ketë dhënë edhe ultimatum shefit të NATO-s Jens Stoltenberg

Por të gjitha këto kërc.ënime nuk janë asgjë për njërin nga ish-themeluesit e U Ç K-së Xhavit Halitin.

“Absolutisht as nuk ka rre.zik, as nuk guxon Vuçiqi përralla i ka ato fjalë ai mundet me fol çkado në Serbi, mundet me dalë në fotografi me ush.trinë sa herë që don , edhe me raketat e veta por kuf.iri i Kosovës për të është i kuq dhe nuk mund të kalojë”.

Bile sipas tij Vuçiqi këtë e bën për qëllime puro pol.itike.

Advertisement

Por, Haliti mendon se situatën në veri mund ta prov.okojë dikush tjetër

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

1 hour ago