Categories: Aktualitete

Kush ka te.lashe me fajde.xhinjtë le të paraqitet, ”Faj.den e Hara.çin do ta zh.dukim”

Sveçla pas arre stimit të tetë personave: Fajden e haraçin do ta zhd.ukim

Advertisement

Minis.tri i Pun.ëve të Bren.dshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arr ‘estimit të tetë personave të dyshuar për “Fa.jde” në tri komuna të ndryshme.

Sveçla, me anë të një postimi, ka thënë se do të zhduket har.açi e faj.dja, në përpjekje që ta bëjë Kosovën një vend më të sigurt.
Postimi i tij i plote:
Për tre ditë në lokacione të ndryshme janë arr ‘estuar dhjetë persona që merreshin me fa.jde.
Në Rep.ublikën e Kosovës më nuk ka vend për veprimtari të tilla kri ‘minale dhe për këtë jemi të vendosur.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago