Categories: Aktualitete

“Ky majmuni tani po i mbron kuf.ijtë e Kosovës”, Gani Geci publikon një video të Albin Kurtit

Tashmë janë bërë shtatë ditë që kur Qev.eria e Kosovës vendosi recipr.ocitet për tar.gat me Serbinë.

Advertisement

E që shtatë ditë, edhe Nj.esia Spe.ciale e Kosovës po qëndron në pikën kuf.itare në Jarinje për ta zbatuar vend.imin e Qeve.risë, ndërsa serbët lokalë kanë vendosur bar.rikada nëpër rrugë.

E shteti serb ka dërguar edhe usht.rinë në ku.i më Kosovën, ku tashmë edhe av.ionët e saj usht.arak po fluturojnë shumë afër kuf.irit me shtetin e Kosovës.

Kurse ish dep.uteti i LDK-së, Gani Geci, në profilin e tij në facebook ka postuar një video, ku shihet kry.eministri aktual, Albin Kurti, teksa përplaset më një pjesëtar të Një.sisë Spe.ciale të Kosovës gjatë kohës sa kishte qenë në opo.zitë, dhe Vet.ëvendosje kishte organizuar prot.esta kun.dër Qev.erisë së atëhershme.

“Ky po.lici majmun qe dikur e quante Albin Kurti tani po i mbronë kuf.ijtë e Repub.likës së Kosovës”, ka shkruar Geci në përshkrimin e videos së postuar.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

33 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

34 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

36 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

37 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

38 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

2 hours ago