Categories: Aktualitete

LAJM BO MBE / Për.çahet PDK-Ja, Jep Dorë.heqje Kry.etari I D.egës, Pritet Edhe…

Me anë të një letre të gjatë të publikuar në profilin e tij në Facebook, Sejdi Hoxha, njofton për dorëh.eqjen e tij nga pozita e kryetarit të degës së PDK-së në Drenas.

Advertisement

Teksa ka bërë të ditura arsyet e dorë.heqjes, ai ka thënë se PDK mbetet adresa e tij politike, duke e vazhduar kontributin në Këshillin Drejtues.

“PDK në qendër e ka injoruar dhe e ka negl.izhuar situatën e krijuar në Drenas duke mos e trajtuar me seriozitetin që e meriton, prandaj edhe duhet ta mbaj pjesën e përgjegjësisë për këtë situatë. Me qenë se problemet aktuale në degë tejkalojnë kompet.encat e mia poli.tike, unë në asnjë mënyrë dhe në asnjë rrethanë nuk do të lejoj qe dega të ndahet pak muaj para zgjedhjeve lokale, sepse kjo do të ju shërbej vetëm konku.rrenteve tonë pol.itik dhe askujt tjetër.

Prandaj si zgjidhje e vetme e impon.uar pa dëshirën time kam marrë vendim që të jap dorëheqje të pa revokueshme nga pozita e krye.tarit të d.egës në Drenas”, shkruan Hoxha ndër të tjera, transmeton Express.

Të dashur qytetar, struktura dhe simpatizant të PDK-së,

Advertisement

PDK në Drenas ka kaluar nëpër shumë sfida e sidomos në këto dy vitet e fundit. Si krye.tar i de.gës kam punuar me mendje dhe zemër, me mish dhe shpirt qe t’i tejkaloi këto probleme të krijuara, ta mbaj degën të fuqishme dhe të konsoli.duar.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

12 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

12 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

12 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

12 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

12 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

12 hours ago