Categories: Aktualitete

LAJMEVjen lajmërimi i papritur i ekspertëve: Bëni kujdes nga ky insekt që po qarkullon kudo, merrni në telefon kur…

S ëm undja Chagas shkaktohet nga një p arazit që, pasi të hyjë në trupin e njeriut, shkakton pr obleme të zemrës që mund të çojnë në v dekje.Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), numri i njerëzve të pre kur nga kjo së mundje vlerësohet midis 6 dhe 7 milion. Kjo s ëmundje është e shë rueshme vetëm nëse tra jtimi bëhet shpejt pas infe ktimit.Ky i nsekt i vogël i ngjan një m ushkonje sepse ushqehet gjithashtu me gja kun e njeriut. Sidoqoftë, ai pi ckon njerëzit në fytyrë e cila më pas të sjell kruarje.Sht,yyp reek.la.men e mp0shtme

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

56 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

58 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

1 hour ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago