Categories: Aktualitete

LAJMI FUNDIT-Basha gati të pajtohet me Berishën/ Jam gati ta takoj

Lulzim Basha ka nisur takimet me stru.kturat e PD pas ve.ndimit për përja.shtimit të Sali Berishës nga grupi parlam.entar.

Advertisement

Paraditen e së shtunës, Basha u takua me kre.rët e PD në rrethe ku i informoi lidhur me vendimin e tij për Berishën, ku ka theksuar se ka bërë gjithçka për të shmangur këtë vendim, por nuk kishte rrugë tjetër më të mirë.

Kreu i PD sqaroi në këtë takim se ven.dimi për largimin nga grupi parla.mentar nuk është mohim i Sali Berishës dhe historisë së tij brenda PD, teksa ka theksuar se është i gatshëm të takohet me ish-kryemins.itrin.“Vendimi për përjashtimin e z.Berisha nga grupi parlamentar është më i vështiri për mua. Fakti që ai ven.dim u mor në momentin e fundit tregon se kam bërë dhe kemi bërë gjithçka që të gjendej një rrugë për ta shmangur këtë situatë. Por vendimi është do të jetë në fu.qi për aq kohë sa z. Berisha të sqarojë pozitat e tij, për një çështje që edhe ai vetë është shprehur se është një be.tejë personale dhe li..gjore. Unë nuk kam mohuar Sali Berishën dhe historinë e tij në këtë parti. Ai është anëtarë i Përhe.rshëm i Ku.vendit Kombë.tar dhe Këshi.llit Kombë.tar. Dera e PD është e hapur për të. Në çdo kohë që ai do të takohet, unë do ta takoj dhe jam i gatshëm ta sqaroj për vend.imin që kam marrë”-u tha Basha, kryet.arëve të deg.ëve të PD-së.Me bindjen se ven.dimi nuk është një ndarje përfun.dimtare me Berishën nga mbledhja dolccn edhe kre.rët e deg.ëve. Në takimin me dyer të mbyllura, Basha foli për një izo.lim total të dem.okratëve në rast se do të dilnin kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës./Opinion.al

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

60 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

1 hour ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

1 hour ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

1 hour ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

1 hour ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

2 hours ago