Categories: Aktualitete

LAJMI FUNDIT / I Erdhi Edhe Kjo Dhurate E Madhe Kosoves Prej Amerikes , Faleminderit Amerike

SHBA i dhuron FASH 29 Humvee ushtarak . Shtetet e Bashkuara i kanë dhu ruar FASH 29 humvee, të cilat do të ndihmojnë në rritjen e gati.shmërisë ush htarake shqiptare dhe ndërveprimit të saj me NA T0-n..Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Përmes një njoftimi në rrjete sociale, Ambasada Amerikane njofton se mjetet e bIi. nduara mbërritën ditën e sotme në portin e Durrësit, raporton A2.“Njëzet e nëntë Automjete Shumë-Përdorimshme me Lëvizshmëri të La rtë (Humvee) mbërritën sot në Portin e Durrësit. Këto automjete janë dhurim për FASH nga Ush htria e SHBA dhe do të ndihmojnë në rritjen e gati shmërisë ush htarake shqiptare dhe ndërveprimit të saj me NA T0-n” – shkruan Ambasada Amerikane..Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

https://thejournal24h.com/rrahman-jasharaj-albin-nese-punet-si-kryeminster-nuk-tdalin-boll-hajde-behu-anetar-i-yni/

Udhëheqësi rad.ikal i Serbisë, Vojisllav Sheshel tha sonte se shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë…

24 seconds ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përpl.asjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

3 hours ago
  • Aktualitete

Mushkolaj flet për Kurtin: VV iu paska kthy kësaj fores së lodhtë me flamuj kuq e zi

Mushkolaj në një postim në Facebook është shprehur se VV iu është kthyer “forës së…

3 hours ago
  • Aktualitete

Memli Krasniqi I Drejtohet Vjosa Osmanit Turp Të Qoftë E Injorove UÇK-Në

Reagim ndaj presidentes Vjosa Osmani, për mospërmendje të U.ÇK-së në përvjetorin e B.etejës së Koshares,…

3 hours ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashkëluf.tëta.rët menjëherë pas luf.tës në…

15 hours ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

15 hours ago