Categories: Aktualitete

LAJMI I FUNDIT: Fillon të ten.sionohet situata në Jarinjë, ja çfarë po bënë Rakiqi

Njësitë e Speci.alizuara të Pol.icisë së Kosovës janë pozi.cionuar në zonën ku.fitare Kosovë – Serbi në Jarinje

Advertisement

Nga sot nuk do të lejohet qarkullimi i veturave me ta.rga “KS”, por vetëm atyre me “RKS”.

Automjeteve që nuk posedojnë tar.gat “RKS”, do t’u vendosen ta.rga të përkohshme.

For.ca të shumat të poli.cisë së Kosovë dhe KFOR-it janë vendosur në rrugët magj.istrale për në pikën kufi.tare me Serbinë në veri të vendit, në Jarinjë

Kry.etari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, ka dalë në pikën kuf.itare në Jarinje, pas vend.imit të Qev.erisë së Kosovës për vendosjen e ta.rgave të përkohshme për autom.jetet që hyjnë nga Serbia në Kosovë.

Advertisement

Gazeta Demos merr vesh se situata ka fillu të tensi.onohet, Goran Rakiq po i udhëzon qindra qytetarë që janë mbledh aty.

Situata po vëzhgohet edhe nga ajri, Gazeta ju sjell pamje nga vendi i ngjarjës.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

2 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago