Categories: Aktualitete

LAJMI I FUNDIT: Su.Ime ndaj automjeteve me ta.rga RKS në veri

Bur.ime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 9:00, derisa automjeti Ford Focus me targa pro.vuese RKS ishte parkuar në sheshin “Kral Petar” pranë shëtitores në veri të Mitrovicës. Dysh.ohet se motivi i këtij incidenti është pajisja me targa RKS nga ana e pronarit të automjetit, ndërsa autori ose autorët e këtij in.cid.enti nuk dihen.

Advertisement

Sipas burim.eve, pron.ari i automjetit nuk e ka rap.ortuar rastin fare në polίci për shkak të fr.ίk.ës.Në kohën kur po rapo.rtojmë, mësohet se para pak minutash edhe një automjet tjetër Toyota Jeep, ngjyrë e zezë dhe me targa provuese RKS është d.ëmt.uar me gu.rë nga persona të panjohur, derisa automjeti po qarkullonte në drejtimin Mitrovicë-Zveçan.Polίcia nuk ka infor.macion për këto ίnc.ίde.nte.Ndërsa një s ulm i tillë ndaj një qytetarit serb nga Mitrovica me inicialet M.P rreth 35-vjeçar, ka ndodhur edhe të Hënën.

Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 19:00 në rrugën “Lola Ribar” në veri të Mitrovicës, derisa automjeti Fiat Croma me targa të Rashkës, por edhe targa provuese RKS, ishte i parkuar.Dyshohet se motίvi i këtij ίn.cί.denti është pajisja me ta.rga RKS nga ana e pronarit të automjetit, ndërsa autori ose autorët e këtij in.cίd.enti nuk dihen

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago